Підводячи підсумок, необхідно відзначити, що генезис законодавства про судовий захист прав і законних інтересів суб’єктів підприємництва при взаємодії з податковими органами дозволив акцентувати увагу на наявності окремих проблем, пов’язаних з реалізацією даного права. Швидке й ефективне вирішення спорів між суб’єктами підприємництва і податковими органами багато в чому залежить від якості норм чинного законодавства України. З ухваленням КАСУ виникли суперечності між господарськими і адміністративними судами щодо компетенції з розгляду спорів за участю підприємців і суб’єктів, наділених владними повноваженнями. Проаналізовані проблеми, які мають місце у процесі розгляду спорів про захист прав і законних інтересів суб’єктів підприємництва.
Потім ефективність права почала трактуватися як результативність його дії у процесі використання. Таким чином, ефективність правового регулювання можна розглядати як відображення відносин між фактично досягнутим, істотним результатом і тією метою, для досягнення якої були прийняті відповідні правові норми [184, с. «Критерієм відповідності правового регулювання об’єктивним економічним вимогам є ефективність його дії на прогресивний розвиток цих відносин. Завдання правової науки – розробка шляхів забезпечення такої відповідності і такої ефективності» [186, с. «Теорія оптимального правового регулювання вимагає, щоб юридичні дослідження ґрунтувалися на аналізі суті регульованих правом відносин і прямували на досягнення відповідності регулювання цій суті, маючи на увазі, що право повинне використовуватися як засіб впорядкування суспільних відносин.
З початку березня було скасовано всі види перевірок, планувалось не розпочинати податкові перевірки, а розпочаті перевірки зупинити. В тому ж березні їх було відновлено, про що мова пойде далі. Платники, які не можуть виконувати свій податковий обов’язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, звільнено від відповідальності, передбаченої ПКУ з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. У разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу “скасовуюче” з помилковими даними і одночасно повідомлення типу “початкове” з правильними даними.
Акцентована увага на питаннях, зв’язаних із застосуванням забезпечувальних заходів. У рамках подальшого вдосконалення законодавства у даній галузі запропонований процесуальний механізм, який дозволив би розширити коло осіб, які мають право на відшкодування збитків, заподіяних ухваленням заходів із забезпечення виконання рішення суду. Приділено увагу питанню реалізації норм законодавства, регулюючих інститут доказів у господарському процесі. Розглянуто правові й організаційні можливості подачі процесуальних документів в електронному вигляді, питання регламентації термінів розгляду господарських спорів і здійснення інших процесуальних дій у рамках господарського процесу, проаналізовано поняття «розумний термін». Також важливим у вирішенні питання, пов’язаного із забороною акціонерові брати участь в загальних зборах, є ухвала Вищого господарського суду України від 3 березня 2005 р.
Аналітика головних новин економіки та бізнесу
Ми збиралися вже багато разів і їх щоразу запрошуємо. Крім того, це контроль у сфері культурної спадщини, у сфері фіскальної служби тощо. 9) взаємодія з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями. Збільшується ризик краху народжуваної демократії по поширеному сценарію приходу диктатури на хвилі боротьби з корупцією. Профанується і знижується політична конкуренція.
Дозволи на позапланові перевірки органів держнагляду – це прерогатива ДРС
У європейських країнах теж йде процес вдосконалення законодавства, але при цьому в законах, що діють, виправдали себе у правозастосовчій практиці, не змінюється структура і навіть нумерація статей, щоб не вносити ускладнень і плутанини до вивчення права і у правозастосовчу практику. Тому у числі тих, що діють, є закони, прийняті багато десятиліть і навіть сторіччя https://heleneseguin.com/page-21/ тому. І числяться у тих, що діють, не тому, що їх не змінювали, а тому, що змінювали послідовно, зважено і так, щоб разом із застарілим матеріалом не викинути придатне до використання. Наприклад, Наполеонівський Комерційний кодекс Франції діє двісті років, інший важливий кодекс – Німецьке торгове уложення – більше ста років. І вони – частина чинного законодавства.
Внутрішня гармонізація законодавства повинна була забезпечити узгодженість норм Податкового кодексу з іншими актами господарського законодавства, у першу чергу з Господарським кодексом. Зовнішня гармонізація покликана забезпечити узгодження Податкового кодексу із законодавством ВТО і ЄС. У цілому такий підхід не є виключенням і його можна виявити в конституціях багатьох країн. Так, наприклад, в Конституції Швейцарії неодноразово уживається термін «інтерес» (зокрема, мова йде про публічний інтерес, швейцарський інтерес, регіональний інтерес, істотний інтерес), проте про інтереси підприємців мова не йде .
Чи довго ще бізнес в Україні буде змушений пристосовуватись до цих складнощів, в чому суть проблеми та яких змін до податкового кодексу чекати підприємцям в 2018 році – з’ясовували із екс-керівником структурного підрозділу податкової міліції м. Києва, нині – правозахисником, засновником юридичної компанії «Правова та економічна безпека» Максимом Янушевським. Так, наприклад, по одному кримінальному провадженню, відомості про яке було внесено до ЄРДР за ознаками ч. 321 КК України, а саме, у зв’язку із порушенням встановлених правил зберігання отруйних речовин, слідчі провели обшук на складі підприємства та вилучили отруйні речовини. В даному випадку це були пестициди. При цьому слідчі вилучили всю продукцію підприємства, в тому числі ту, яка не є пестицидами та не є отруйними речовинами.
ЕТАП 1. Вибрати організаційну-правову форму компанії в Україні (далі – ОПФ)
Терміни «інтерес», «законний інтерес» детально проаналізовані у першому параграфі монографії. Поняття приватних інтересів більш менш стале і включає інтереси окремого громадянина (фізичної особи), сім’ї [91, с.1]. Поняття публічних інтересів по-різному трактувалося у різні епохи і різними авторами, що дало можливість О.В.